globuli 1574436 640Aké sú to homeopatické lieky?

Homeopatiká sú prírodné lieky.

Základ homeopatických liekov tvorí látka minerálneho, rastlinného alebo živočíšneho pôvodu.

Neobsahujú žiadne toxické látky.

Nemajú žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Jediný vedľajší účinok je ten, že každý liek vám podporí imunitu. Čo je skvelé v dnešnej dobe, nie? 

Ľudia sa často pýtajú, čo by si mali dať na podporu imunity? Myslia si, že vitamíny z lekárne to vyriešia. No keď príde choroba, tá obranyschopnosť nie je až tak schopná. Ale prečo?! Choroba --- chemické lieky --- nižšia imunita, zasa choroba --- ďalšia chémia --- ešte nižšia imunita. A takto to ide niekomu už od detstva. Začarovaný kruh! Ako z neho vystúpiť? Jedna z možností, ako si dať imunitu do poriadku je konštitučná homeopatická liečba.

 

Vrátim sa však k homeopatikám. Homeopatické lieky dostanete kúpiť v každej lekárni.

Bez predpisu a bez objednania dostanete homeokomplexy, teda viaczložkové lieky. Tie sú vhodné na samoliečbu ako prvá pomoc. Napríklad Coryzalia na nádchu, Stodal na kašel, Camilia na zúbky, Homeogene na hrdlo. Profesionálny klasický homeopat s nimi nepracuje. 

Bez predpisu ale zväčša na objednanie, kedy liek máte približne na druhý deň, máte jednozložkové lieky. Dnes je k dispozícii 5000 homeopatických liekov. Takéto lieky dostanete aj v originál homeopatickej lekárni na Slovensku, Rakúsku, Anglicku. Homeopatické lekárne si vyrábajú lieky samé. Vo svojej praxi využívam práve tieto tri homeopatické lekárne. 

 

Homeopatické lieky tak ako iné liečivá sú pod prísnou kontrolou kvality. Princíp výroby je založený na riedení a následnom dynamizovaní (pretrepávaní, búchaní) účinnej látky. Účinná látka je minerálneho, rastlinného, živočíšneho pôvodu. Počet riedení a pretrepávaní značí číslo na lieku. Najčastejšie sa používajú potencie: 5 CH, 9 CH, 30 CH a 200 CH. Homeopatikum s potenciou 1 CH sa vyrobí tak, že k 1 dielu účinnej látky sa pridá 99 dielov vody a dynamizuje sa. Homeopatikum s potenciou 2 CH sa vyrobí tak, že k 1 dielu roztoku 1 CH sa pridá 99 dielov vody a dynamizuje sa. A takto mnohonásobným riedením liek stráca toxicitu a naberá na sile. 

 

Príklad: Homeopatikum Apis mellifica 30 CH. Ide o liek vyrobený z včely medonosnej. Riedením a dynamizovaním sa liek stane netoxickým. Pritom veľmi rýchlo vám vylieči následky po uštipnutí hmyzom, ako je pálivý pocit, opuch, červené sfarbenie na koži. Upokojí vás. A k tomu všetkému predídete anafylaktickému šoku. A to len vďaka tomu, že je to liek homeopatický. Čistá materská tinktúra by takýto efekt nemala.

Výroba homeopatických liekov je veľmi jednoduchá a čistá.

 

 

 

Š P E C I Á L N E  L I E K Y

 

NOZÓDA - je homeopatický liek vyrobený z vírusu alebo baktérie, ktorá spôsobila dané ochorenie

Napríklad: Dieťa má často nádchu, kašeľ. Vo výtere bol nález STREPTOKOK. K svojmu konštitučnému lieku dostane aj nozódu STREPTOCOCCUS 200CH.

 

SARKÓDA - je homeopatický liek vyrobený zo zdravého orgánu, ktorý detoxikujú daný-chorý orgán

Napríklad: Pri probléme s menzesom, či s otehotnením okrem konštitučného lieku žena odchádza aj s FOLLICULINUM 6CH, čo je vaječníkový hormón.

 

HOMEODETOX VAKCÍNY - sú to homeopatické lieky vyrobené z vakcíny

Napríklad: Ak je zrejmé poškodenie dieťaťa vakcinou MMR, spolu s konštitučným liekom absolvuje aj homeopatický detox organizmu daným homeopatickým liekom vyrobeným z vakcíny MMR.

 

 

Ktoré lieky je dobré mať vo svojej domácej lekárničke pre prípad PRVEJ POMOCI sa dočítate TU

 

 

 

tel

facebook